Dekoracja wnętrza i fototapety

Kiedy najlepiej zrobić aranżacje wnętrza? Oczywiście jeszcze na etapie robót budowlanych powinniśmy zrobić lub zamówić Można jeszcze nieco inaczej zaplanować ściany działowe albo jakieś dodatkowe murowane elementy. Profesjonalista to wszystko zaplanuje jako spójną całość, dzięki temu w wystroju nie będzie elementów przypadkowych. Oglądając wizualizacje dewelopera pamiętajmy o tym, że bardzo często są przekłamane i wyglądają lepiej niż później w rzeczywistości. Zawodowy projektant jest w stanie wszystko to wyprostować i zrobić własne wizualizacje na podstawie swojego projektu. Ma na tyle dużo doświadczenia, że wie, które rozwiązania się nie sprawdzą i może je nam wybić z głowy. Po prostu lepiej mu zaufać.

Fototapeta do sypialni

Podobnie możemy postąpić w trakcie dużego remontu po zakupie mieszkania, Wtedy również projektant dopilnuje porządnej realizacji aranżacji, ponieważ zwykle współpracuje z dobrymi wykonawcami. Jeśli nie chcemy dużego remontu, bo nie mamy czasu, to projektant skupi się na dekoracji wnętrza. Dekoracje pomogą odwrócić uwagę od mankamentów wnętrza i sprawią, że poczujemy się jak u siebie. Dotyczy to zarówno salonu, czy sypilani i w obydwu wnetrzach jest równie istotne.

Nawet takie proste wydawałoby się sprawy jak wybranie fototapety trzeba skonsultować z dekoratorem. Przecież na ekranie oglądamy obrazek wielkości pocztów, w wyjątkowych wypadkach jest to większy format. Tymczasem fototapeta na ścianie ma wymiary liczone w metrach, wysokość ok, 2,5 metra, szerokość 3-4 metry. Taka różnica może spowodować, że nie będziemy sobie zdawać sprawy z wielkości rzeczywistej elementów przedstawionych na fototapecie. Być może już po wydruku okaże się, że kwiat, sylwetka człowiek, czy cokolwiek innego będzie nienaturalnie duże. Trzeba pamiętać, że fototapetę oglądamy z bliska, z odległości 2-3 metrów, czasem bliżej. Nie zobaczymy całości tylko fototapety, tylko jej fragment, a w skrajnym przypadku jakąś kolorową plamę, która po oddaleniu od ściany okaże się kwiatem.

Fototapety do sypialni również należy dobierać rozważnie. Kolorystyka powinna być stonowana, żeby fototapeta nas wyciszała, uspokajała, wprowadzała w dobry nastrój. Sypialnia to prywatne pomieszczenie, więc kusi nas, żeby dać tam odważniejszy motyw. Lepiej tego nie robić, w trosce o samopoczucie.